Mobil Lastik Tamiri

Mobil Lastik Tamiri


Arabanız var ise hayatta en az bir kere dahi olsa lastiğinizle ilgili problem yaşamış olabilirsiniz. Peki lastiğinizin havası indiğinde yada patladığında ne yapacağınızı biliyor musunuz?

Kendi başınıza tamir edebileceğiniz konusunda her daim bir uzman firmadan destek alabilirsiniz. Size en yakın lastik tamircisini bulabilmek için Mobil Lastik Tamiri ile irtibata geçebilirsiniz.

Lastik tamiri neden önemlidir?

Her daim havası inen ve delik bir lastiğe sahip araçla seyir halindeyseniz bu hem kendi güvenliğiniz hemde trafikte bulunan diğer araba kullanıcıları için tehlikeli bir durum oluşturmaktadır. Aynı zamanda havası inmiş lastik ile kısa mesafe bile ilerlemek lastiğe kesinlikle zarar verecektir. Bu gibi durumla karşı karşıya kaldığınızda kesinlikle vakit kaybetmeden Mobil Lastik Tamiri’nin alanında uzman personelleri ile iletişime geçerek kısa sürede sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz. Gelen mobil gezici ekip lastiğin değişmesi mi yoksa tamiri mi olacağını belirleyip gerekli işlemleri yapacaktır.

Alanında uzman personel;

  • Lastik sırtındaki delikliği tamir edebilmektedir. Sorun sadece sırt bölgesinde bulunuyorsa 0,64 cm’e kadar çivi deliği veya yarık kolaylıkla tamir edilebilmektedir.
  • Lastiğin daha fazla kötü durumda olmamasını sağlar.
  • Lastiğinizin sahip olması gereken hava basıncını yeterli düzeye ulaştırır.
  • Eğer tamir edilemeyecek durumda ise yeni lastik satın almanız söz konusu olabilir.

Araç lastiğinizin delik olup olmadığını anlamanızın yolları;

  • Lastiğinizde sürekli hava basıncının kaybı oluşuyorsa bunu bulabilmek için kaçağın nereden olduğunu bulmanız gerekir.
  • Öncelikle lastiğinizden vida, çivi veya başka bir delici parçaların çıkıp çıkmadığını incelemelisiniz. Aksi takdirde lastiğin hava kaçırdığı yeri bulmanız zor olacaktır. Fakat bir kaç teknikle hava kaçağını bulabilmeniz mümkündür.
  • Püskürtme başlığa sahip bir şişeye su ve bitki bazlı sabun veya lastik üreticisi firmalar tarafından onaylanmış bir kaçak tespit sıvısı doldurmalısınız. Lastiği şişirerek ve şişenin içerisindeki tüm karışımı lastiğin her alanına püskürtün. Karışım lastiğin üzerinde akarken, deliğin olduğu yerde baloncuklar oluşmaya başlayacaktır. Bu sayede lastiğinizdeki deliği tespit edebilir ve lastiğin tamirinin mümkün olup olmadığını Mobil Lastik Tamiri uzman personelleri ile irtibata geçerek inceleme sonucunda öğrenebilirsiniz.
Mobil Lastik Tamiri
Call Now ButtonHemen Ara